Edebiyat, hayatı taklit etmez, hayatın önünde gider, ona istediği biçimi verir.
- Oscar Wilde

Giresun'da açık alanlarda sigara içme yasağı getirildi!

Giresun'da açık alanlarda sigara içme yasağı getirildi!

Giresun'da açık alanlarda sigara içme yasağı getirildi!

Giresun Valiliğinden flaş karar geldi, il genelinde halka açık kamu alanlarında sigara tüketimine yasak getirildi.  Koronavirüsün bulaşma riskinin artacağı endişesi ile alınan karar, maskeyi hiçbir şekilde açık alanda çıkarmamayı kapsıyor. 

Giresun İl Umumi Hıfzısıhha Meclisi, Valilikten gelen yazılı açıklamayla birlikte 22 Eylül'de toplanma kararı almıştı.  Toplantıda Covid-19 tedbirleri kapsamında önemli kararlar alınırken, bulaşma riskinin en aza indirilmesi amaçlandı.  Kamu kuruluşlarının toplu taşıma araçlarında yoğunluk yaşanmaması için mesai saatlerinin 08.16:30 olarak ayarlanmasına karar verildi. 

AVM, çarşı, pazar ve çay ocağı gibi insanların topluluk oluşturduğu alanlarda 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin girişleri kısıtlanırken, Gazi, Alpaslan ve Fatih caddelerine de 07-10:00 ile 16.00-19:00 saatleri arasında giriş kısıtlaması getirildi. 

Giresun genelinde sokak, cadde, park ve kamu alanlarında maske kullanımın dışına çıkarak sigara içenlere ise yasak getirildi. Yürüyüş esnasında sigara kullanmayı yasaklayan kararda içenlere ise idari para cezası verilecek. 

..